KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13326429
*
nr 1332 6429
Alexander Tolstoy
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Alexander Tolstoy (1895-1969), Porträtt, Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:30:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 17:29:41
1
Vinnande bud
8/6 18:46:09
2
700 kr
8/6 18:46:09
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Tolstoy
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Läs mer om Alexander Tolstoy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander tolstoy olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Alexander Tolstoy
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alexander Tolstoy
nr 1332 6429
Alexander Tolstoy
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Alexander Tolstoy (1895-1969), Porträtt, Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 17:29:41 | 1 | Vinnande bud |
8/6 18:46:09 | 2 | 700 kr |
8/6 18:46:09 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Tolstoy
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och mÃ¥lare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.Läs mer om Alexander Tolstoy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander tolstoy olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50